DERFOR demonstrerer NorskTamilene

tamil

Dette er klippet fra Facbbok.

I DAG: blir den tamilske befolkningen på Sri Lanka utsatt for et folkemord og ingen i verdenssamfunnet reagerer på dette.

Mandag 7. April kl.11.00 ble det startet en spontan demonstrasjon foran Statsministerens Kontor av NorskTamilere og veldige mange som sitter og hører om saken fra forskjellige medier stiller spørsmålet:

"Hva er det Norge kan gjøre?"

Norge kan gjøre masse. Og det er på tide at det norske folket forstår dette.

Norge kan:
– Innkalle til et hastemøte med giverlandsgruppen for Sri Lanka og be dem legge press på den Sri Lankesiske Regjeringen.

– Legge større press på USA, India, Kina og Pakistan
som støtter den Sri Lankesiske regjeringen på en eller annen måte.

– Få til en UMIDDELBAR våpenhvile
(Det sistnevnte kan ikke skje, før det internasjonale samfunnet legger press på den Sri Lankesiske regjeringen)

Tamilere er en av de best integrerte gruppene i Norge. Tamilene har prøvd alle forskjellige demokratiske kanaler for å nå ut til de forskjellige som sitter med den reelle makten, men ingen ting har nyttet.

Ved å stoppe kollektivtransporten, og ved å sultrestreike foran statsministerens kontor har media gitt oss mye oppmerksomhet. Men ingen retter oppmerksomheten mot det som skjer på Sri Lanka.

Flere og flere dør hver dag – og disse er sivile.

Det er den Sri Lankesiske regjeringen som dreper sivilie tamilske mennesker.

Hvor lenge skal DU stå og se på?

Hjelp oss. Vis oss din støtte.

MELD DERE INN I FACEBOOKGRUPPA OG INNVITER ALLE PÅ VENNELISTEN DERES!

3 kommentarer

Legg igjen et svar