Stortinget vil skjerme barn mot porno.

Det ingenting som morer meg mer enn politikkere som på død og liv skal lage lover for å demonstrere sin egen morlaske forfengelighet eller ikke klarer å skille mellom de de ikke liker og det de ønsker å forby.
Etter den meget omtalte rettsaken rundt den enda mer berømte sladden har KRF nærmest ikke sover, her skal det lover til og det fort.
For å få det som de vil så gjør de det some r så meget populært, nemlig trenger innd et de regner mom svake grupper. I dette tilfellet er jo det selvfølgelig barna som skal skånes.
På enkelt punkt kan jeg væøre enig, man trener ikke å utstille porno i dety offentlige rom, men det å produsere porno og selge det burde ikke være et problem.

Bare hør på argumentasjonen: Det barn opplever støtende må være utgangspunkt for en eventuell utvidelse av pornobegrepet, mener politikerne som ber regjeringen vurdere forbud mot produksjon av porno i Norge.

Kan man ikke heller være ærlig å si det KRF ser som støttende bør være forbudt. Det at mennesker har sex utenbfor ekteskapet og faktisk bedriver noe annet en kun misjonærstillingen burde ikke bli sett på med et sjokk av krf. Hvorfor har det seg slik at det vi ikke få lov til å gjøre ( vold ) kan vi fritt se på, men det vi får lov til å gjøre ( sex ) får vi ikke lov til å se på.

Jeg håper inderlig at stortinget tar debatten, men da bør de se igjennom forslagene og ordlyden litt nærmere. Nå blander de alt fra beskyttelse av barn, seksualisering i det offentlige rom, produksjon og salg av prono osv.
Håper det finns noen politikkere som ikke er redd for å få den moralske klubba til SV og krf

http://www.aftenposten.no/nyheter/iriks/article1242899.ece

Legg igjen et svar